چرخه زندگی

تمامی درخواست ها پس از ورود به وب سرور (Nginx یا Apache) به فایل index.php منتقل خواهند شد.هر چند که این فایل دارای حجم زیادی نیست اما نقطه شروعی است که مابقی فریم ورک را راه اندازی میکند.

فایل index.php ابتدا تمامی پکیج ها را شناسایی و بارگذاری میکند و پس از این با توجه به قوانینی که هر یک از پکیج ها اعلام کرده اند، اقدام به مسیریابی درخواست http میکند.

اگر درخواست http به یکی از پکیج ها مرتبط بود، آن بسته به حالت فعال درآمده و کنترلر درخواست http فراخوانی خواهد شد.کنترلر اکنون درخواست را بررسی کرده و درصورت لزوم به پایگاه داده یا فایل ها برای جمع آوری اطلاعات یا تغییرات آن ها مراجعه میکند.

بعد از انجام دستورات موجود در کنترلر نیاز است تا پاسخی درخور درخواست و درخواست کننده ایجاد و ارسال شود.یک کنترلر عموما میتواند پاسخ هایی از جنس یک view (یک صفحه وب) یا داده های xml یا json ارسال کند یا فایلی را برای دانلود به کاربر ارائه کند و یا به کلی کاربر را به آدرس دیگری در اینترنت منتقل کند.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه ی پاسخ مراجعه کنید

اگر برنامه نویس یا فریم ورک تصمیم بگیرد که یک view به کاربر نشان دهد،فریم ورک ابتدا آن را در بین قالب های موجود جستجو میکند و اگر بیشتر از یکی موجود بود با استفاده از اولویت بندی یکی را انتخاب میکند و با آماده سازی فایل ها و اطلاعات لازم، آن را در حالت آماده بکار قرار میدهد و درنهایت با فراخوانی فایل html و هدایت آن به سمت وب سرور آن را برای مرورگر ارسال میکند